4 tipy, které vás můžou zachránit během příští finanční krize

6 Life-Saving Tips How to Stay Afloat in an Economic Storm

Říká se, že skvělý námořník se nezrodí na klidné vodě, ale během bouře. To stejné platí jak v životě, tak i v podnikání. Podnikatel je definovány jako ten, kdo řídí, organizuje lidi a nese riziko podniku. Jak může ovšem podnikatel relativně bez problémů přežít v turbulentní tobě? Měl by se pevně držet toho, co zná a nebo by měl dělat pravý opak – riskovat?

V případě, že musí riskovat, o jaký druh rizika se jedná? Jaké riziko už je příliš velké? To jsou všechno otázky, které nespočet podnikatelů (a lidí obecně) řeší téměř každý den, především době ekonomické krize. Níže jsme pro vás sestavili pár jednoduchých tipů, které vám snad pomohou přežít turbulentní dobu, ve které žijeme.

Zapojte své zaměstnance

Asi vás to nepřekvapí, že když člověk nemusí čelit těžkým časům sám, tak to mnohem lépe zvládá. Jestliže jenom jeden člověk musí nést na svých ramenech podnikatelské břímě, tak je velice pravděpodobné, že skončí dříve než později.

Nebojte se a zapojte své zaměstnance do celého procesu. Například zeptejte se jich, jestli by nepřispěli financemi (tohle například provedli téměř všichni zaměstnanci Tesli, když téměř čelila bankrotu). Existují taktéž i jiné způsoby, jak by vám vaší zaměstnanci mohli pomoci. Jediné, co musíte udělat, je se nich zeptat. Nebojte se toho. Určitě se bude jednat o mnohém lepší variantu než případný bankrot.

Neomezujte náklady na marketing 

Jeden z hlavních důvodů, proč byste neměli omezit náklady na marketing je ten, že naprostá většina lidí a vaše konkurence, by to udělalo. Po pravdě bych vám doporučil – což vás může naštvat – abyste lehce navýšili svůj rozpočet na marketing. Je důležité, abyste pochopili, že i v těžkých časech musíte stále zůstat konkurenceschopní a právě to vás udrží nad vodou v dlouhodobém horizontě.

Více investujte, diverzifikujte svůj produkt a rozšiřte svou zákaznickou základnu 

Možná vás to překvapí, ale během recese vznikají různé příležitosti – jenom stačí vědět, kde je hledat. Právě během recese vzniká nejlepší čas, kdy můžete riskovat a právě to z vás může udělat jednoho z nejlepších podnikatelů. Jestliže existuje krize nebo recese, rozšiřte svoje portfolio a investujte do oblasti, ve kterých vidíte příležitost. Proč? Protože krize netrvají věčně. Jakmile se věcí zlepší, tak budete velmi pyšní na to, že jste nakupovali zatímco všichni jiní prodávali. A to vás může dostat až na ty nejvyšší výšiny.

Investujte do správných technologií a správných zdrojů 

Během krize budete potřebovat veškerou pomoct, jakou můžete získat a investováním do správných technologií zajistíte, že vaši zaměstnanci budou pracovat více produktivně a taktéž více uspokojíte své zákazníky. Nezapomeňte na to, že investováním do nových technologií taktéž můžete značně ušetřit na nákladech v dlouhodobém horizontu.

Zdroj: https://www.entrepreneur.com/article/281606

Sdílejte tento článek!