9 důvodů, proč byste měli vyměnit kravské mléko za mandlové

Výhody mandlového mléka

Pokud už vám kravské mléko moc nechutná, tak jste pravděpodobně již slyšeli o mandlovém mléku a říkali jste si: „Je to mandlové mléko pro mě vůbec dobré?“ At‘ už jste vegani, trpíte alergii na mléčné výrobky nebo jenom prostě to nemáte rádi, tak ano, mandlové mléko skutečně je báječnou alternativou (a navíc velice chutnou). Je důležité ovšem mít na paměti, že mandlové mléko neobsahují takové množství bílkovin jako klasické kravské mléko, tudíž se ujistěte, že v průběhu dne přijímáte dostatečné množství bílkovin. 

Stejně jako se vším jiným, je doporučeno, abyste kupovali mandlové mléko, které obsahuje co nejmenší množství konzervačních látek, přidaného cukru a dalších přísad.

Níže jsme pro vás sestavili seznam výhod, které mandlové mléko poskytuje.

Pomáhá vám regulovat tělesnou hmotnost 

Jeden šálek mandlového mléka obsahuje pouze 60 kalorií a to je velký rozdíl v porovnání s obyčejným kravským mlékem, které obsahuje až 146 kalorií. Jedná se o velkou výhodu, díky které si můžete udržovat tělesnou hmotnost.

Nemusíte to mít v ledničce

S vědomím, že mandlové mléko nemusíte uskladňovat v ledničce, tak se jeví jako skvělou volbou, abyste ho se sebou vzali do práce nebo na výlet. Je naprosto v pořádku ho nechat při pokojové teplotě.

Udržuje vaše srdce zdravé

Mandlové mléko neobsahuje žádný cholesterol nebo nasycené tuky. Aby toho nebylo málo, tak mandlové mléko obsahuje malé množství sodíku, ale vysoký obsah zdravých tuků (například omega mastné kyseliny, které se obvykle nacházejí v rybách). Všechny tyto vlastnosti zabraňují vysokému krevnímu tlaku a srdečním chorobám.

Udržuje vaše kosti silné 

I když mandlové mléko neposkytuje tolik vápníku jako mléko kravské, tak i tak díky němu do sebe dostanete zhruba 30% doporučené denní dávky a dalších 25% doporučené denní dávky vitamínu D. Tím vším se značně snižuje riziko artritidy a osteoporózy a dále se zlepšují imunitní funkce.

Budete mít zdravou pokožku

Mandlové mléko obsahuje až 50% doporučené denní dávky vitamínu E, který v těle působí jako antioxidant a je nezbytný pro zdravou pokožku.

Sotva ovlivňuje hladinu cukru v krvi

Organické mandlové mléko (bez jakýchkoliv přísad) obsahuje nízké množství sacharidů, což znamená, že vám skoro vůbec nezvýší hladinu cukru v krvi a to zase bude mít za následek to, že nebudete trpět cukrovkou.

Přispívá k svalové síle

Ačkoliv mandlové mléko obsahuje pouze 1 gram bílkovin na jeden šálek, taktéž obsahuje velké množství vitamínu B, železa a riboflavinu. Všechny tyto látky jsou důležité pro růst svalů a hojení.

Neobsahuje laktózu

Zhruba až 25% obyvatel Ameriky trpí alergii na laktózu, což znamená, že jim dělá problém trávit cukr, který se nachází v kravském mléku.

Chutná lépe než kravské mléko

Ti z vás, kterým už kravské mléko nechutná, tak pravděpodobně najdete nové zalíbení v mandlovém mléku. Sice je pravda, že chut‘ je vysoce individuální záležitosti, ale snad každý člověk, který zkusil mandlové mléko řekl, že mu chutná více, než kravské.

Zdroj: http://www.lifehack.org/443175/10-reasons-why-almond-milk-is-worth-drinking 

Sdílejte tento článek!