Jednoduché tipy, jak se rychle zbavit nechtěných černých teček na tváři

Černé tečky jsou ošidné. Bez ohledu na to, jak dobře se staráte o svou pokožku, tak mají tendenci se objevit v co možná nejhorším okamžiku. Pokud již máte dost těchto černých teček, níže jsme pro vás sestavili seznam domácích nástrojů, které vám s tím pomohou. Mějte ovšem na paměti, že existuje více druhů akné a ne všechny musí reagovat stejně na daný prostředek.

Nicméně níže najdete skutečně osvědčené domácí prostředky, které vám můžou pomoci se konečně zbavit tohoto neduhu.

Jedlá soda a voda

Jak léčit černé tečky: jedlé sody

Jedlá soda pomáhá neutralizovat jakoukoliv pH nerovnováhu naši pokožky a taktéž je skvělou volbou, pokud pro odstranění nečistot a odumřelých buněk. Jednoduše smíchejte dvě polévkové lžíce jedlé sody s vodou a vytvořte z toho pastu. Následně tuto pastu jemně vmasírujte na obličej, poté opláchněte teplou vodou. Mějte na paměti, že tento mix dokonalé vysuší vaši pokožku, tudíž nezapomeňte ji následně nakrémovat. Doporučujeme používat tento způsob maximálně 2-3x týdně.

Hnědý cukr, med a citron

Jak léčit černé tečky: At-home exfoliace

Tento mix je skvělým nástrojem, který můžete použít pro odstranění černých teček z nosu a brady. Smíchejte jednu polévkovou lžíci hnědého cukru, dvě polévkové lžíce citronové št’ávy a jednu polévkovou lžíci organického medu. Následně to dobře promíchejte a krouživými pohyby vmasírujte po obličeji po dobu 5 minut, poté opláchněte.

Kasturi kurkuma 

Jak léčit černé tečky: Kasturi kurkuma

Kurkuma obsahuje antibakteriální, antimykotické a protizánětlivé vlastnosti, tudíž je skvělou volbou pro odstranění těch otravných černých teček. Mějte ovšem na paměti, že obyčejná kurkuma může znečistit kůži, ale Kasturi kurkuma vám to nezpůsobí. Chcete-li to zkusit, tak vezměte jednu polévkovou lžíci Kasturi kurkumy a smíchejte to s jednou lžíci vody nebo kokosového oleje, aby z toho vznikla pasta. Následně tuto pastu naneste na obličej, nechte působit 10 minut, poté opláchněte.

Peeling z kokosového oleje a cukru

Jak léčit černé tečky: Kokosový olej a cukr peeling

Zatímco černé tečky v okolí brady a nosu jsou poměrně časté, podobné černé tečky můžou vzniknout téměř po celém těle. Právě kokosový olej společně s cukrem je skvělou kombinaci, jak se zbavit odumřelých buněk.

Zelený čaj 

Jak léčit černé tečky: Zelený čaj

Ne, tento čaj nemusíte pít – jediné, co musíte udělat, je ho nanést na tvář. Jelikož je zelený čaj bohatý na různé antioxidanty, tak právě proto, je tak skvělou volbou pro odstranění černých teček. Jednoduše smíchejte jednu čajovou lžičku sušených lístků zeleného čaje s jednou čajovou lžičkou vody a následně naneste na postižené oblasti a masírujte 3 minuty. Následně opláchněte a nakrémujte se hydratačním krémem. Doporučujeme používat tento postup 2-3x týdně.

Zdroj: http://rd.com/health/beauty/home-remedies-blackheads/

Sdílejte tento článek!