Může konzumace příliš mnoho bílkovin poškodit naše zdraví?

protein

V nedávné době probíhala v Americe velká debata nad tím zda konzumace příliš velkého množství proteinu, může být pro člověka nezdravé. Ti, kteří mají za to, bílkoviny nejsou tělu prospěšné, poukazují na to, že potraviny s obsahem bílkovin jsou spojené rakovinou, cukrovkou, poškozením ledvin, srdečním onemocněním a dalšími nepříjemnými problémy. 

Na druhou stranu, bílkoviny jsou to, co již naši předkové jedli. Vlastně celá jejich kultura byla postavena na lovu zvěřiny a konzumování masa. A z pozůstatků se vědci domnívají, že tito lidé netrpěli stejnými problémy, jako velké množství dnešní populace.

Víte, proč jsou pro nás bílkoviny tak důležité? Proto že:

  • nabíráte svalovou hmotu a zrychluje se vám metabolismus
  • budete mít více energie
  • zlepšené libido
  • lepší pamět‘

Nicméně existuje zde jeden problémy spojený s dnešním typem bílkovin.

Toxické jídlo

Dnešní maso, které konzumujeme ani zdaleka nepřipomíná to, které jedli naši předkové. Proč? Protože naše toxické prostředí kontaminovalo i naše zásoby jídla. Ve skutečnosti bezpečnost problémů je závažným problémem veřejného zdraví. Pravda je taková, že jeden ze šesti Američanů otráví se každoročně z kontaminovaného jídla a více než 100 tisíc obyvatel skončí v nemocnici.

Většina hovězího masa, které můžeme koupit v obchodě, ve skutečnosti pochází z nemocných krav. Pro výrobce totiž platí jednoduchá matematika a sice, že větší kráva = větší zisk. Chcete-li mít větší zvířata, budete jim do jídla míchat růstové hormony. Naštěstí země jako Japonsko, Kanada, Austrálie a Evropská Unie již zakázaly, aby výrobci přidávali zvířatům růstový hormon.

Další nevýhodou je to, že v dnešní době se dobytek krmí ne zcela přirozeným krmivem jako je například kukuřice a obilí. Ve skutečnosti obilí je pro dobytek tak nepřirozenou potravou, že je to dělá nemocné a proto je výrobci ještě dopují antibiotiky.

Pokud máte možnost, vyhněte se takovému masu. Místo toho raději si vždy vyberte maso, které pochází ze skotu, který se volně pase na polích. Jestliže se obáváte, že maso zvýší vaši hladinu cholesterolu, tak můžu vás uklidnit, že to se nestane. Ve skutečnosti kvalitní maso pomáhá snižovat úroveň cholesterolu.

Ryby jsou jedním z nejlepších zdrojů bílkovin

Ale jen pokud víte, odkud vaše ryba pochází.

Bohužel, většina ryb, které dneska jíme, jsou plné toxinů jako je rtut‘. Pokud jste toho názoru, že chované ryby jsou zdravější, je mi líto, ale musím vám sdělit, že až na výjimky, opak je pravdou. Chov ryb je nechutný, špinavý průmysl. Ryby, které můžeme najít na takových farmách, jsou ve skutečnosti na tom ještě hůře než ty, které žijí v moři.

Drůbeží je ideální volbou pro bílkoviny 

Bohužel i tady není všechno tak jednoduché. Mnoho kuřat je často infikováno salmonelózou, E. Coli nebo jinými bakteriemi. Aby farmáři zahubili tyto bakterie, tak často noří drůbež do různých chemikálií.

Zdroj: http://www.lifehack.org/445234/can-too-much-protein-hurt-your-health

Sdílejte tento článek!