8 způsobů, jak si můžete doma jednoduše vybělit zuby

 Asi jenom těžko bychom hledali člověka, který by nechtěl zářivě bílý úsměv. Bohužel jenom mytím si zubů klasickou pastou, vám nezaručí perlově bílé zuby. Naštěstí existují jednoduché způsoby, kterými se můžete zbavit toho žlutého nádechu, který obklopuje vaše zuby. 

Jahodová kaše

kaše jahody

Čištění si zubů jahodovou kaši (bez ohledu na to, jak směšně to může znít), je opravdu skvělým způsobem, jak si zajistit bílý úsměv. Je to způsobeno díky kyselosti, které jahoda obsahuje a to z toho činí skvělé bělící činidlo. Jednoduše rozmačkejte 1-2 jahody a tu kaši si naneste na zubní kartáček a pak si čistěte zuby jako obvykle. Po dokončení, nezapomeňte si důkladně vypláchnout ústa špetkou jedlé sody, která sníží kyselost ve vašich ústech a ochrání zuby.

Vyplachování si úst kokosovým olejem

Kokosový olej tahání

Vyplachování si úst kokosovým olejem již používali indiáni. Jediné, co musíte udělat, je si takto vyplachovat ústa pár minut (stejným způsobem jako byste to dělali s ústní vodou). Kokosový olej se považuje za jeden z nejlepších přírodních způsobů, jak si můžete vybělit zuby.

Jedlá soda s citronovou št’ávou

Jedlé sody a citrónovou šťávou pasta

Skutečně citrony bělí zuby? Jednoduše řečeno, ano. Citrony obsahují kyselinu citronovou, která dokáže vybělit zuby. Jednoduše smíchejte lžičku citronové št’ávy s dostatečným množstvím jedlé sody, abyste vytvořili pastu. Poté naneste tuto pastu na váš zubní kartáček a umyjte si zuby jako obvykle.

Pomerančová slupka

pomerančová slupka

Pokud jste vždy vyhazovali pomerančové kůry, tak ted‘ máte důvod, proč to už nedělat. Jednoduše si třete zuby vnitřní stranou kůry (tou bílou). Tato bílá část kůry totiž obsahuje limonen, což je látka, která obsahuje přirozené čisticí vlastnosti a je ve skutečnosti často používána v mnoha komerčních produktech.

Lístky bazalky a hořčičný olej

Lístky bazalky a hořčičný olej

Další způsob, který vám může pomoci vybělit si zuby, je jednoduše rozdrtit sušené listy bazalky a následně to smíchejte s hořčičným olejem. Další variantou je přidat tyto rozdrcené listy bazalky přímo do vaši zubní pasty. Bazalka pomáhá chránit dásně, zatímco hořčičný obsahuje antibakteriální, antimykotické a protizánětlivé vlastnosti.

Jablečný ocet

jablečný ocet

Jablečný ocet obsahuje celou řadu zdravotních výhod (například obsahuje antibakteriální vlastnosti), ale téměř nikdo si neuvědomuje, že se tento ocet dá taktéž skvělé používat pro bělení zubů. Zkuste si čistit zuby jedno lžíci jablečného octu, abyste odstranili jakékoliv zubní kazy, které máte v ústech. Následně si ještě vypláchněte ústa taktéž tímto octem.

Mořská sůl a jedlá soda

Mořská sůl a jedlá soda

Jedlá soda je všeobecně považována za přírodní nástroj pro bělené zubů, protože obsahuje alkalické vlastnosti a je dostatečně drsná, aby odstranila zubní skvrny. Přidáním mořské soli vytvoříte jakýsi „zubní peeling“, který dokonalé zničí jakékoliv bakterie.

Domácí zubní pasta

Domácí bělící zubní pasta

Taktéž můžete jednoduše zkombinovat výše napsané tipy a přidat je do vaši každodenní zubní pasty. Například mix kokosového oleje, jedlé sody, citronové št’ávy s kapkou mátového oleje, vytvoří silnou kombinaci, která zničí jakékoliv zubní skvrny  zubní kaz.

Zdroj: http://rd.com/health/wellness/natural-teeth-whitening/

Sdílejte tento článek!