7 dovedností, které vám můžou změnit život a nepotřebujete k tomu hromadu peněz

stock-photo-81199793

Dovedností představují vstupní bránu ke zlepšení svého života i kariéry. Problém ovšem je v tom, že po zaplacení nájemného, různých splátek a dalších věci, se člověk může ocitnout v situaci, kdy nebude mít dostatek peněz na svůj další rozvoj. Ale nebojte se, existuje mnoho způsobů, jak se můžete naučit nové dovednosti bez toho, abyste vyloupili banku.

Níže je vypsaných 7 dovedností, které můžou změnit váš život, i když momentálně neoplýváte velkým bohatsvím.

#1 Schopnost dobře mluvit na veřejnosti

stock-photo-144553625

Když byl jednou Warren Buffett požádán, aby předal čerstvým absolventům jednu ze svých rad, tak řekl jednu věc: zlepšete svoji schopnost komunikovat. Buffett sám měl jednou hrůzu z mluvení na veřejnosti, ale pochopil, že komunikace je nedílnou součásti každodenního života a právem se tak řadí mezi nejdůležitější dovednosti, jaké může každý člověk zlepšit.

Na toto téma bylo vydáno již nespočet knih a i na internetu můžete najít tolik materiálu, že to snad ani všechno nepřečtete. Jediné, co to opravdu od vás vyžaduje je, aby ste k tomu odhodlali právě ted‘ a nepřesouvali to na zítra. Já osobne můžu doporučit knihu Nebojta se hovorit‘, kterou napsal Joe Yazbeck. Nejsem si jistý, zda jeho kniha je již přeložena do češtiny, ale můžete si ji zakoupit ve slovenštině, což věřím, že pro nikoho nebude představovat problém.

#2 Osobní finance

stock-photo-67556053

Může se to zdát jako úplný základ, který by měl každý na světě vědět, ale naneštěstí většina lidí neví, jak si s tím přesně poradit. Jedná věc je mít na paměti, že je důležité utratit méně než kolik člověk vydělá, ale taktéž je důležité vědět, jak správně spořit, kde přidělovat další prostředky, atd.

Za zmínku stojí uvést aplikaci Mint.com, která je bohužel jenom v angličtině, ale poskyvne vám důkladnou analýzu, za co všechno utracíte, jaký máte příjem a mnoho dalších užitečných informací.

#3 Investice

stock-photo-128115009

Jakmile budete mít své osobní finance pod kontrolou, tak nadešel čas pro investování. Nikdo na světě nemůže získat bohatsví bez nějaké formy investice. Než se ovšem pustíte do investování, je dobré se naučit všechny potřebné termíny.

Jedna z nejlepších internetových stránek pro terminologií a různé strategie je Investopedia.com. Pokud neovladáte angličtinu na takové úrovní, aby ste porozuměli terminologií, tak existuje i skvělá česká verze investopedii, kterou najdete na investujeme.cz. Je taktéž doporučeno si zřídit demo účet, aby si člověk osahal burzu alespoň virtuálně. Demo účty můžete najít na Investopedia.com nebo Wallstreetsurvivor.com.

#4 Cizí jazyk

lessons-1024x536

Neúprosným tempem vstupujeme do nové éry, kde se všechno od kultury až po obchod propojuje. Pokud máte v plánu zlepšit svoji kariéru, navázat nové přátelství a nebo cestovat, tak naučení nového jazyka je nezbytnost. Ne nadarmo se říká, že kolik jazyku umíme, tolikrát jsme člověkem.

Dobrá zpráva je ta, že v dnešní době není nic těžkého se naučit nový jazyk. Člověk si může vybírat z celé řady nabídek, jak online kurzů, tak osobních setkání s mentory. Záleží jen na vás, který způsob vám více vyhovuje.

#5 Vývojář

stock-photo-81199793

Máte skvělý nápad, ale nevíte si rady, jak na to?

Místo toho, aby ste utráceli statisíce za vývojáře a jiné IT firmy,  proč si raději neuděláte čas a nenaučíte se to sami? Naučení se, jak kódovat nebylo snad nikdy více rozšiřené a cenově dostupné, jak právě ted‘. Navíc je po takových vývojářích obrovská poptávka.

Zřejmě nejlepším způsobem, jak začít s kódováním je se zaregistrovat na Codeacademy.com. Jedná se o jednu z nejlepších stránek v této oblasti. Na Codeacademy stavíte reálné aplikace na jejich webových strankách, přičemž vám dávají zpětnou vazbu v reálném čase.

#6 Rychločtení

stock-photo-134979985

Knihy jsou to, co může každému změnit život. Obsahují totiž tolik vědomostí, znalosti a myšlenek předních myslitelů, že byla obrovská škoda, kdyby toho člověk nevyužil. Problém pro někoho může být v tom, že přečtení knihy může zabrat hodně času, zvláště pokud máme plné ruce práce.

Jeden způsob, jak tenhle problém vyřešit je, že zvyšíte svou rychlost čtení. Čím rychleji budete číst, tím více knih budete moct přečíst v kratším čase.

Existuje mnoho kurzů, které vás naučí, jak rychleji číst. Důležité je ovšem vědět, že nestačí pouze rychleji číst, ale hlavně pochopit a potom praktikovat to, co se člověk dozví.

#7 Meditace

stock-photo-70105637

Bylo vědecky prokázáno, že meditace zvyšuje hladinu štěstí, naopak snížuje úrověň stresu a navíc má taky na svědomí zvýšení produktivity po celý den. I když tomu nebylo vždy tak, tak v poslední době se meditace stává hodně populární mezi různými věkovými skupinami, a čím dále tím více lidí jí praktikuje.

Sdílejte tento článek!