8 úžasných zdravotních výhod, které nám poskytuje pití vody na lačný žaludek

Proč-voda-is-the-nejlépe střeženým-beauty-tajemství

Naše tělo se skládá zhruba ze 70% z vody, takže je důležité, aby bylo neustále hydratováno. Nedostatečný příjem vody má celou řadu negativních krátkodobých a dlouhodobých zdravotních následků. Dlouhodobá dehydratace může vést k revmatické artritidě, migréně, obezitě, hemeroidům, rakoviny prsou, tuberkulóze, ledvinovým kamenům, zánět‘ vedlejších nosních dutin a rakovině dělohy. Takže ignorování příjmu vody, jak sami vidíte, může mít velmi vážně následky. 

Pomozte svému tělu tím, že každý den ihned po probuzení vypijete sklenici vody. Jak to přesně udělat?

  • ihned po probuzení vypijte 0,5 litrů vody na lačný žaludek
  • nejezte nic během následujících 45 minut
  • pokud nejste schopni okamžitě vypít 0,5 litru vody na lačný žaludek, tak můžete začít s menším množstvím

Kdy poznám nějaké účinky?

  • pokud trpíte cukrovkou nebo vysokým krevním tlakem – do 90 dnů
  • Zácpa a gastritida – do 10 dnů

Hlavní zdravotní výhody pití vody na lačný žaludek

vodě 1487304_1280

Pomáhá tělu se zbavit toxinů

Během noci naše tělo se samo opravuje odstraňuje různé toxiny. Tím, že následné ráno vypijeme sklenici vody na lačný žaludek, tak pomůžeme tělu odplavit tyto nebezpečné látky.

Zlepšuje metabolismus 

Pití pitné vody na lačný žaludek může zvýšit rychlost metabolismu až o 24%. A to je skvělou zprávou pro ty, co chtějí zhubnout. Lepší rychlost metabolismu znamená zlepšený trávicí systém.

Zmírňuje pálení žáhy a zažívací potíže 

Zažívací potíže jsou způsobeny zvýšenou kyselosti v žaludku. Když budete pít na lačný žaludek, tak vaše tělo bude mít možnost se zbavit nadměrné kyselosti.

Zlepšuje plet‘

Dehydratace způsobuje předčasné hluboké vrásky a póry na pokožce. Bylo zjištěno, že vypití 500 ml vody na lačný žaludek, zvyšuje průtok krve a naše plet‘ bude jasnější.

Budete mít lesklé, zdravé a silné vlasy

Dehydratace může mít vážný dopad na růst vlasů. Voda tvoří téměř 25% hmotnosti vlasového vlákna. Nedostatečný příjem vody bude mít za následek křehké a tenké vlasy.

Zabraňuje ledvinovým kamenům

Pití vody ihned po probuzení je velmi důležité, pokud se chcete vyhnout ledvinovým kamenům a infekci močového měchýře. Čím více vody vypijete (ke zdravému limitu), tím více příležitosti bude mít močový měchýř na to, aby se zbavil různých toxinů.

Posiluje imunitní systém 

Pití vody na lačný žaludek je skvělým nástrojem, jak posílit svůj imunitní systém. Díky silnému imunitnímu systému se vyhnete nepříjemným nemocím.

Jak sami můžete vidět, tak existuje celá řada zdravotních výhod, které našemu tělu poskytuje pité vody na lačný žaludek.

Zdroj:http://www.lifehack.org/449117/when-you-drink-water-on-an-empty-stomach-after-waking-up-these-8-amazing-things-will-happen

Sdílejte tento článek!