6 potravin s vysokým obsahem zdravých tuků, které byste měli jíst pro lepší zdraví

čokoládově 968457_1280

Možná vás to překvapí, ale ne všechen tuk je pro tělo špatný. Ve skutečnosti, tzv. zdravý tuk je nesmírně důležitý pro správné fungování těla. Mnoho lidí ovšem vyhledává jídlo s nízkým obsahem tuku. A to je chyba. Níže jsme pro vás sestavili seznam 8 potravin, které jsou bohaté právě na zdravý tuk. 

Řecký jogurt

dezert-932449_1280

Řecký jogurt není jenom rájem pro naše chut’ové pohárky, ale taktéž má značné zdravotní výhody pro naše tělo. Tento jogurt s vysokým obsahem tuku obsahuje speciální mastné kyseliny známe jako CLA, kterým bylo prokázáno, že skutečně snižují nadváhu. Tyto látky byly taktéž spojený se snížením rizikem vzniku srdečních onemocnění.

Olivový olej 

Olej-1383546_1280

Mnoho dietologů je silně přesvědčeno, že středomořská strava je tak zdravá především proto, že je v ní kladen důraz na olivový olej. Výzkumy skutečně spojily tento druh stravování (olivový olej, ryby, ovoce a zelenina), se sníženou mírou obezity, cukrovky a srdečních chorob. Navíc bylo zjištěno, že určité látky, které se nacházejí v olivovém oleji, pomáhají tělu pomaleji stárnout.

Avokádo

avokádo-1276875_1280

Avokádo obsahuje zdravé mono-nenasycené tuky, které zase mají blahodárný vliv na naše zdraví. V roce 2014 jedna studie zjistila, že právě tyto mono-nenasycené tuky snižují hladinu „špatného“ cholesterolu.

Vajíčka

vejce-944495_1280

Mnoho lidí si myslí, že konzumace více než dvou vajíček za týden je pro tělo nezdravé, protože obsahují vysoké množství cholesterolu. Nicméně se ukázalo, že toto tvrzení není zcela založeno na pravdě a vajíčka jsou pro nás jedním z nejlepších zdrojů zdravých tuku, bílkovin a celé řady jiných důležitých látek.

Ořechy

mandle-1571810_1280 (1)

Ořechy jako kešu, mandle a vlašské ořechy jsou výborným zdrojem zdravých nenasycených tuku, stejně jako bílkovin rostlinného původu (což je skvělou zprávu pro vegetariány), antioxidanty jako je vitamín E a vlákniny.

Magazín British Journal of Nutrition zveřejnil článek, který říká, že strava bohatá na nenasycené tuky (jako právě ořechy), snižují riziko vzniku srdečních onemocnění  až o 30%, riziko cukrovky o 50% a výskyt mrtvice taktéž o 50%.

Hořká čokoláda

čokoládově 1312524_1280

Asi jenom těžko bychom hledali člověka, kterému se ted‘ nerozzářily oči. Ano, hořká čokoláda je skutečně pro naše tělo velmi zdravá. Studie z Louisiana State University zjistila, že lidé, kteří si dopřávali hořkou čokoládu alespoň 5x do týdne, měli nižší index tělesné hmotnosti než lidé, kteří ji nekonzumovali. Hořká čokoláda vám neposkytne jenom zdravé tuky, ale taktéž obsahuje látky, které zpomalují stárnutí a taktéž je bohatá na antioxidanty.

Zdroj: http://www.lifehack.org/448964/8-high-fat-foods-you-should-eat-more-for-better-health

Sdílejte tento článek!