Tesla reportovala svoje největší čtvrtletní prodeje

Výsledek obrázku pro tesla motors

V neděli Tesla (TSLA) zveřejnila svou novou čtvrtletní zprávu, ve které uvedla, že splnila svůj předem daný úkol a prodala 24 500 vozů ve třetím čtvrtletí tohoto roku, což představuje nárůst o neuvěřitelných 70% v porovnání se stejným časovým obdobím minulého roku. 

Ve 3. čtvrtletí produkce vzrostla o 37% od posledního čtvrtletí a nakonec dosáhla výroby 25 185 vozidel. Kromě 15 800 vozidlu Tesla Model S a 8 700 Model X, které již byly dodány všem zákazníkům. Navíc se vyrobilo dalších 5 500 vozidel, které majitelům budou doručené ve 4. čtvrtletí. Výroba a prodej ve Q4 se očekává, že bude stejný nebo mírně nad Q3.

Minulé čtvrtletí Tesla nenaplnila své očekávání a vyrobila celkově o 3 000 vozidel méně, než měla v plánu (celkem to mělo být 17 000 aut). Tento význačný skok ve výrobě a dodávkách ve Q3 je skvělou zprávou pro firmu, jelikož má po ruce další nástroje, jak přesvědčit investory s produkci s cenově dostupným modelem Modelem 3. Ve svém e-mailu z 29. srpna Musk zdůraznil, jak nesmírně důležité bylo ořezat náklady na výrobu ve Q3. Ředitel Tesla Motors napsal: „Bylo by úžasné hodit těm všem analytikům z Wall Street, kteří neustále říkají, že Tesla je velký propadák, hodit koláč do tváře.“

Kontroverzní fúze se Solar City (Scty), nedostatek pozitivního cash flow a nehoda vozidlu Tesla, která byla řízená autopilotem, byly všechny důvody, aby byli investoři znepokojení. Analytici očekávají, že Q3 2016 bude vůbec prvním čtvrtletím, kdy Tesla oznámí zisk. Tesla očekává, že ve druhé polovině 2016 vyrobí ještě 50 000 vozidel.

Zdroj: http://www.investopedia.com/news/tesla-reports-its-biggest-quarterly-sales-tsla-scty/

Sdílejte tento článek!