Slavný investor Warren Buffett ztratil pozici 2. nejbohatšího Američana

 

Buffett2

Po prvé za 15 let ředitel a předseda Berkshire Hathaway (BRK) Warren Buffett ztratil pozici 2. nejbohatšího Američana podle Forbes 400, který pravidelně zveřejňuje žebříček nejbohatších lidí světa. Na toto místo si už dlouho dělal zálusk – a jak vidět, tak mu to nakonec i vyšlo – zakladatel Amazonu Jeff Bezos, jehož čistá hodnota majetku vzrostla o neuvěřitelných 20 miliard dolarů a celkově spravuje 67 miliard. Amazon poslední dobu neskutečně rostl na hodnotě a před ním jsou už jenom takové giganty jako je Apple, Alphabet a Microsoft. Buffett se momentálně nachází na 3. pozici s majetkem ve výši 65,5 miliard dolarů. 

Na prvním místě je stále bezkonkurenční zakladatel Microsoftu Bill Gates, jehož jmění je odhadováno na 81,9 miliard dolarů. Abychom uzavřeli pětici nejbohatších Američanů: na 4. místě se nachází ředitel a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a na 5. místě se vyhřívá zakladatel Oraclu Larry Ellison.

Trump se propadl 

Pokud ego Donalda Trumpa nebylo již tak dostatečně zasaženo tento týden, tak prezidentský kandidát za republikány ztratil 35. příčku a spadl až na 156. místo s jměním ve výši 3,7 miliardy dolarů. Toto je především zapříčiněno tím, že Trump v roce 1995 vykázal ztrátu 916 milionů dolarů a jednak kvůli tomu nemusel platit daně z příjmu až po dobu 18 let.

Žena mezi nejbohatšími 

Mezi jedny z nejbohatších Američanů se taktéž řadí Alice Walton, dcera spoluzakladatele Wal-Martu Sama Waltona, jejíž jmění je odhadováno na 35,4 miliard dolarů. Nejmladší účastník na tomto seznamu je spoluzakladatel Snapchatu Evin Spiegel, jenž ve věku 26 let má již jmění ve výši 2,1 miliardy.

Sdílejte tento článek!