Trpíte kašlem? Pijte raději ananasovou št’ávu než sirup, radí vědci

shutterstock_262708259

Už jste slyšeli o tom, že ananasový džus může skutečně zmírnit váš kašel? Pokud si říkáte, že to je nějaký nesmysl, tak opravdu není. Skutečně to funguje! Kromě toho, že ananas je bohatý na vitamín C, který je skvělým spojencem v boji s nemocí, tak navíc toto ovoce má bromelain – enzym s protizánětlivými účinky. Tento mix bojuje s nemocí a ničí bakterie, včetně těch, které se nacházejí v krku. 

Na jaký druh kašle to lze použít?

Ananasový džus může léčit i ty nejtrválější kašel do té doby, než se z toho stane něco vážnějšího jako je zápal plic. Pokud trpíte rýmou, tak se vykašlete na sirup proti kašli a běžte si napít ananasového džusu. Nejen že to je mnohem levnější a zdravější, ale taktéž to mnohem lépe chutná.

Jak to funguje?

Kromě všech nalezených živin v ananasu, jeho št’áva pomáhá uklidnit bolest v krku tím, že vyloučí hlen. Velké množství hlenu v plicích nebo vedlejších nosních dutinách může způsobit nepříjemné kašlaní, kýchání, záchvaty a bolestivé infekce.

V roce 2010 vědci zjistili, že směr organické ananasové št’ávy, soli, pepře a medu, pomáhá pacientům trpícím tuberkolózou tím, že jím v plicích rozpouští hleny a tím je zbavuje té neskutečné bolesti.

Recept na ananasovou št’ávu proti kašlání 

  • 1 šálek čerstvé ananasové št’ávy
  • 1/4 šálku čerstvé citronové št’ávy
  • 1 kousek zázvoru (zhruba 7 cm dlouhý)
  • 1 lžíce organického medu
  • 1/2 lžičky kajenského pepřu

Smíchejte všechny tyto ingredience a následně to vypijte. Opakujte to tak 2-3x denně.

Zdroj: http://www.lifehack.org/451257/pineapple-juice-is-5-times-more-effective-than-medicine-for-cough

Sdílejte tento článek!