6 neuvěřitelných zdravotních přínosů zeleného čaje

maxresdefault

Většině lidí nechutná zelený čaj a proto ho vůbec nepijí. To je ovšem chyba. Pravděpodobně jste již něco slyšeli o tom, že je to super zdravé, ale i toto tvrzení vás nechalo chladnými. Pojd’me se teda blíže podívat, jaké neskutečné účinky může mít pití zeleného čaje na naše tělo. 

Budete mít zdravější pokožku 

Tento bod vás pravděpodobně moc nepřekvapí. Věděli jste ovšem, že zelený čaj podporuje celkové zdraví kůže a chrání jí před slunečním UV zářením? Ne? Tak ted‘ už to víte.

Máte vysokou hladinu cholesterolu 

Existuje nespočet studií, které zjistily, že zelený čaj skutečně snížuje vysokou hladinu cholesteroli v krvi. Jak uvádí jeden článek: „Vědci věří, že katechiny, které najdeme v zeleném čaji, zabraňují špatnému cholesterolu, aby se v těle vstřebal a naopak podporují absorbci HDL (dobrého) cholesterolu.“

Máte slabé kosti 

Jsem si docela jist, že většina z vás ví, co to je osteoporóza. Nicméně již nemusíte vědět, co všechno se s vámi začne dít, když budete trpět touto nemoci. Vědci v Hong Kongu zjistili, že právě zelený čaj obsahuje látky, které nejenom, že léči slabé kosti, ale díky nim můžeme této nemoci i předejít.

Jste nespokojení s ústní hygienou 

Jedné studie v Japonsku se zúčastnilo až 980 mužů a všichni po její konci měli jedno společné: jejich ústní hygiena se značně zlepšila. Ptáte se čím to je? Jednoduše tím, že katechiny, které zelený čaj obsahuje, ničí bakterie v ústech. Další bonus je to, že díky tomu budete mít i mnohem lepší dech.

Chcete se vyhnout Alzheimerové a Parkinsové chorobě 

Magazín The Journal of Phytotherapy and Phytopharacology v roce 2012 zveřejnil následující článek: „Existují výzmanné důkazy, že zelený čaj bojuje s volnými radikály, které z velké části můžou za vyvolání těchto nemocí.“

Trpíte cukrovkou 

Cukrovka je něco s čím se dneska čím dále tím více lidí potýká. Naštěstí vědci zjistili, že pití zeleného čaje skutečně může vám pomoci, pokud trpíte touto nemoci.

Zdroj: http://www.lifehack.org/451697/8-signs-you-should-drink-green-tea-more-often

Sdílejte tento článek!