3 nechutné fakta o životě ve starověkém Egyptě.

Egypt je země zaslíbená parymidám a faraonům, jejichž hrobky byly po okraj naplněné třpytivým pokladem. Když člověk uslyší slova starověký Egypt, tak si většinou vybaví bohatsví a půvab králů, kteří této zemi vládli jako bohové. Jak to tak už bývá, tak ty nechutné podrobnosti se nějak vynechaly. 

Kvůli vším si snad všichni oholili hlavu 

10a-head-lice_26813983_small

Většina obyvatel starověkého Egypta měla oholenou hlavu. To všich moc dobře víme z obrázků a záznamů jiných zemí, které si mysleli, jak jsou Egypt’ané cool s oholenou hlavou. Nicméně dneska vědci už ví, proč se v té době nosil takový styl. Vši byly doslova úplně. Samozřejmě, že obyvatelé měli na to nějaké způsoby, jak se toho zbavit, ale bud‘ to moc nepomáhalo a nebo to nestalo za to úsilí. Jednou to došlo tak daleko, že muži a dokonce i ženy se rozhodly, že si oholí hlavu.

Faraón Tut byl pohřben s erekci 

8-king-tut

Když Howard Carter našel jako první nedotčenou hrobku krále Tutanchamona, objevil neuvěřitelné množství pokladů a relikvií, které žádní historikové ještě nespatřili. Celý svět se nemohl nabažit tohoto objevu, ale z celé historky objevu byl vynechán jeden malý detail. Král Tut byl pohřben s erekci. Zatím nikdo neví proč, ale tento faraón je jediným, který byl nalezen v takovém stavu.

Krásné ženy se nepohřbily, ale nechaly se prvně rozložit kvůli zastavení nekrofilie 

6-beautiful-ancient-egyptian-woman

Když v Egyptě zemřel muž, tak byl ihned mumifikován. U žen to bylo ovšem něco jiného. Podle zákona krásné a vliné ženy se prvně musely nechat jen tak ležet po dobu 3-4 dní, než se jejich tělo začne rozkládat. Teprvé potom byly mumifikované. Bylo to tím, že staří Egypt’ané se měli tak moc rádi, že jim bylo zcela jedno bylo, jestli je ta osobajiž po smrti. A ne, nejednalo se pouze o paranoiu. Bylo to něco, co obyvatelé zjistili až teprve časem. Chcete vědět jak na to přišli? Jednoduše, když jednou mumifikovali jednu krásnou ženu, tak jí nechali s jedním pracovníkem. No a když ten zjistil, že je v místnosti sám, tak neodolal svým choutkům a vrhnul se na ní.

Zdroj: http://listverse.com/2016/10/27/10-truly-disgusting-facts-about-life-in-ancient-egypt/

Sdílejte tento článek!