Vědci zjistili, že víno před spaním vám může pomoci zhubnout

foto-1468322931232-d3cb4c7da350

Pokud jste před spaním občas vypili sklenku nebo dvě vína a následně měli z toho špatný pocit, tak máme pro vás skvělou zprávu – radujte se! Nedávny výzkum totiž zjistil, že právě tento noční rituál může být pro naše zdraví velmi prospěšné – a dokonce nám u pomůže zhubnout. 

Co zjistily studie 

Dvě samostatné studie, jedna z Washingtonu a druhá z Harvardu, našly spojitost mezi umírněnou konzumaci vína a ztráty váhy.

Harvardská studie se zaměřila na 20.000 žen, které žily zdravým životním stylem a měly taktéž – logicky – zdravé tělo. Následně vědci zkoumali jejich váhu během posledních třinácti let, fyzickou aktivitu a konzumaci alkoholu. Vědci došli k závěru, že „v porovnání s těmi, kteří vůbec nepili alkohol, tak lidé, kteří ho pili v umířnených množstvích měli za a) menší procento tuku a za b) značně snížili riziko výskytu obezity.

Studie z Washingtonu zase prováděla výzkum na obézních myších samičkách a zjistili, že když těmto myším začali podívat extrakt resveratrolu, aktivní složka v červeném víně, tak jejich tělo začalo produkovat více „hnědých“ buněk. Tyto tukové buňky, narozdíl od bílách tukových buněk, usnadňují zhubnout a především si tuto váhu i nadále udržet. I když se samozřejmě nejedná o rozhodující studií, protože ještě nebyla provedena na lidech, tak i přesto vědci dokázali, že resveratrol nabízí prospěšné účinky proti obezitě.

Jiné zdravotní výhody resveratrolu 

Ted‘ vám pravděpodobně poskytneme další důvody, proč byste měli pít červené víno. Resveratrol totiž toho může pro lidské zdraví udělat mnohem více než jen mu pomoci zhubnout. Za prvé, zdá se, že tato látka je kardio-ochranná, což znamená, že snížuje riziko vzniku srdečních onemocnění. Je to kvůli tomu, že značně snížuje jak vysoký krevní tlak, tak i vysokou hladinu cholesterolu.

Resveratrol taktéž zvýšuje citlivost naších buněk na inzulín a takto léčí nebo rovnou zabraňuje inzulinové rezistenci, která nám nejen usnadňuje zhubnout, ale taktéž snížuje riziko vzniku cukrovky.

A konečně, některé studie zjistily, že tato látka může bojovat proti ztrátě paměti související s věkem. Vědci zjistili, že právě resveratrol zlepšuje mentální funkce pacientů.

Zdroj: http://www.lifehack.org/433669/wine-before-bed-can-make-you-lose-weight-heres-why

Sdílejte tento článek!