6 důvodů, proč čas o samotě nás posiluje

RYS1C5K4R5

Dnešní společnost nás povzbuzuje, abychom trávili tolik času, kolik je jen možné s ostatními lidmi: i když jsme sami, tak bud‘ si s někým píšeme zprávy, posíláme e-maily nebo skypujeme. Téměř vždy se od nás očekává, že budeme něco dělat, nebo někde půjdeme. Nicméně existuje celá řada výhod, které plynou z toho, když člověk tráví nějaký ten čas o samotě. 

Samota není příliš populární v našem nepřetržitě propojeném světě a lidé, kteří tráví čas o samotě jsou považování introverty nebo osamělé. Nicméně ve většině případů to není pravda. Lidé prostě a jednoduše tráví čas o samotě, protože jim to psychický prospívá. Pojd’me se podívat na několik takových výhod.

Budete více sebevědomí 

Nesebevědomí lidé často spolehají na jiné, aby jim pomohli s rozhodnutím. Na druhou stranu, pokud budete trávit čas o samotě, tak vás to bude jenom povzbuzovat v tom, abyste sami za sebe dělali rozhodnutí. Když jste osamotě, můžete kompletně ignorovat myšlenky a názory jiných lidí a zaměřit se na své vlastní nápady. Máte příležitost si zapsat všechny plusy a minusy a následovně to vyhodnotit.

Budete více produktivní 

Když se nacházíme kolem jiných lidí, tak jsme často vyrušení z naší koncentrace. Když jsme o samotě, tak máme dostatek času skutečně se zaměřit na věci, které jsou pro nás důležité.

Budete více kreativní 

Každý z nás je určitým způsobem kreativní, pokud se ovšem nacházíme ve skupině s jinými lidmi, tak máme tendenci dělat to, co zbytek. Když jsme osamotě, tak vnější vliv je pryč a my můžeme dělat to, co chceme. Někteří lidé rádi malují, jiní zase vaří, čtou, píšou nebo zpívají.

Vyčistíte si hlavu 

Naše společnost je přelpněná informacemi, které pocházejí ze světa, od našich přátel, rodiny, ze sociálních sítí, atd. Někdy je důležité si vzít od toho všeho pauzu a vyčistit si tak hlavu.

Budete více nezávislí 

Jedna z největších výhod trávení času o samotě je ta, že nás to naučí být nezávislými. Když jsme o samotě, tak se můžeme soustředit na náš osobní rozvoj, řešení problémů, a taktéž se sami sebe zabavíme – to vše přispívá k tomu, že se budeme cítit mnohem nezávislejší.

Budete méně vystresování 

Mnoho lidí dneska trpí depresi nebo úzkosti a čas o samotě je výborným nástrojem, jak se od toho všeho odstresovat. Když jsme o samotě, tak nemusíme poslouchat problémy jiných lidí – prostě jenom relaxujeme.

Zdroj: http://www.lifehack.org/453521/8-reasons-people-who-like-spending-time-alone-are-smarter-and-stronger

Sdílejte tento článek!