Tři věci, které by měli rodiče učit své děti od mála

pexels-photo-102170

Vliv, jaký mají rodiče na své děti je mnohem větší než si většina z nás vůbec připouští. Proto způsob jakým mluvíme, reagujeme na různé situace předáváme na ně naše moudrosti, je ovlivní více než si myslíme. Pojd’me se podívat na několik drahých pravd, které by měli všechny rodiče přenést na své děti. 

Svět není dobrý nebo zlý, ale takový jaký ho uděláte 

To jak vnímáme svět se skláda z toho, co nám bylo řečeno v útlem věku a k čemu jsme se postupně dopracovali. Jak stárenem, tak tyto názory formují způsob, jakým nahlížíme na tento svět. Pokud již od mála se ocitáme v negativním prostředí, tak je dosti pravděpodobné, že takto ten svět uvidíme po celý zbytek života, pokdu s tím něco neuděláme. Je proto nesmírně důležité vychovávat své děti v radostném a příjemném prostředí.

Bolest je nezbytnou součástí života 

Náš přirozený instinkt je chránit naše děti před bolesti, ale už je neučíme, že prostě a jednoduše bolest je součásti života. Tím, že je neustále chráníme, tak vlastně jim upřeme možnost zpracovat a vypořádat se s bolestivou situaci v jejich mladém věku, kdy se teprve učí, jak zacházet se svými emocemi. Pokud vaše díte zažije bolest – rodinné úmrtí, smrt domácího mazlíčka, hádka nebo cokoliv jiného – je důležité je naučit, že právě bolest pomáhá růst.

Žít v přítomnosti 

Život je plný různých rozptýlení a to zejména díky naší dnešní technologii. Proto je důležité ukázat dětem, jak žít v přítomnosti. Tím, že člověk bude neustále žít v minulosti a řešit, co by bylo, kdyby se zachoval jinak, nikam nevede. Jediné čím tím dosáhnete je to, že se budete cítit ještě hůře. Na druhou stranu nejde žít ani v budoucnosti. Skutečně jediný okamžik, ve kterém žijeme je současnost, to co právě děláte. Naučte se vychutnávat přítomnost a zapomeňte na minulost, už ji stejně nezměníte.

Zdroj: http://www.lifehack.org/427939/8-precious-truths-all-parents-should-pass-to-their-children

Sdílejte tento článek!