8 jednoduchých způsobů, jak učinit svůj mozek mnohem efektivnějším

11 způsobů, jak vytvořit svůj mozek k účinnějšímu

Možná vás to překvapí, ale váš mozek je sval a taktéž byste s ním měli každý den zacházet. Je zřejmé, že cvičení s tímto orgánem bude vypadat trochu jinak, než na co jste zvykli. Pojd’me se podívat na několik jednoduchých způsobů, jak učinit ze svého mozku mnohem efektivnější nástroj. 

Pravidelně cvičte 

Již nespočetkrát bylo prokázáno, že cvičení zvyšuje mozkové funkce a vytváří nové mozkové buňky. Takže pokaždé, když cvičíte, tak způsobujete, že se vám rodí nové a nové buňky. A to je velmi dobrá zpráva.

Bud’te zvědaví 

Přestaňte brát všechno v nominální hodnotě a začněte se ptát. Ty věci, které každý den vidíte lze vylepšit, musíte pouze přijít jak na to. To bude nutit váš mozek být více inovativním.

Zkoušejte nové věci 

Když narazíte na něco nového, tak stimulujete váš mozek. I když uvíznout ve stereotypu je dosti jednoduché, tak právě díky novým věcím udržíte svůj mozek pořád v pozoru a tím v nim vytvoříte nové nervové buňky v důsledku čehož budete inteligentnější. To nezní špatně, no ne?

Začněte zdravě jíst 

Možná si to ani neuvědomujete, ale strava má na funkčnost mozku ohromný vliv. Právě mozek spotřebuje více než 20% veškerého vzduchu a živin, které do sebe dostaneme. Je tudíž nesmírně důležité se zdravě stravovat a tím i udržíte svůj mozek stále funkční.

Poslouchejte hudbu 

Jak hraní na nějaký nástroj, tak i poslouchání rozšíří váš potenciál pro učení se nových věcí. Tím, že se naučíte hrát na nový nástroj, tak přinutíte svůj mozek, aby pracoval rychleji a přesněji. Toho stejného, ale přeci jenom o něco méně výrazného efektu se dočkáte, i když budete pouze hudbu poslouchat.

Dostatečně spěte

Spánek svým způsobem umožňuje mozku, aby provedl detox. Když spíte, tak tělo využije tento čas k opravě buněk a odstraní toxiny, které se v těle nahromadily v průběhu dne.

Čtěte

Čtení vás uvolňuje od stresu a napětí, což jsou faktory, které zabijí vaše mozkové buňky. Tím, že otevřete knížku je svým jakýsim způsobem útěk a to zase snížuje nápětí v našem těle.

Omezte sledování TV

Ti z nás, kteří sledují TV nebo brouzdí po internetu déle než 4 hodiny denně, mají obecně nižší skóre duševní intenzity. Jednoduše řečeno to znamená, že mají nižší inteligenci. Televize nejenom zabijí vaše mozkové buňky, ale taktéž k poruše pozornosti jako je například ADHD.

Zdroj: http://www.lifehack.org/454096/11-ways-to-make-your-brain-more-efficient

Sdílejte tento článek!