3 jednoduché návyky, díky kterým zvýšíte svojí produktivitu

foto-1432741826919-baadebff52aa

Představte si svět, ve kterém pracujete méně, ale zároveň uděláte více práce? Mnoho z nás ztrácí čas tím, že děláme věci, které nás nebaví nebo nám účinnost, abychom dokončili věci, na kterých nám záleží. Pojd’me se podívat na novou metodu nazvanou jako 5×50, která vysvětluje, jak udělat více za menší časový úsek. 

50 minut více spánku 

Neexistuje přesné množství spánku, které by měl člověk každý den mít. Některým bohatě stačí 6 hodin, zatímco jiní potřebují 7-8 hodin. Podle organizaci Sleep Foundation až 45% Američanů přiznalo, že nedostatečné množsví spánku má vliv na jejich každodenní motivaci a produktivitu.

Čili pokuste se každodenně naspat alespoň o 50 minut více. Bud‘ si běžte o něco dříve lehnout a nebo si posuňte budík na něco později.

50. minutová ranní strategie 

Již nespočet studií zjistilo, že právě hned po ránu jsme nejvíce kreativní. Důvod je ten, že naše vůle je omezená a proto bychom toho měli využít a hned ráno udělat ty nejdůležitější věci. Místo toho, abyste ráno odpovídali na e-maily, tak si napiště vaše nejdůležitější cíle, které chcete tento den udělat a hned se na ně vrhněte.

50. minutové plánování 

Jeden z největších důvodů, proč nejsme schopní si najít čas na něco nového nebo konečně začít dělat na svých vlastních projektech je, že až moc spoléháme na náš „to-do list“ čili seznam úkolů. Kevin Kurse, autor knížky o miliardářích, podnikatel a trenér olympioníků, říká, že ti nejúspěšnější mají jedno společné: plánují své priority.

Tím, že zaznačíte v kalendáří svou další schůzku nebo tím označíte termín, kdy má být něco hotové, vám umožní se soustředit pouze na jednu věc, která je pro vás momentálně nejdůležitější.

Zdroj: http://www.lifehack.org/454609/top-5-habits-to-increase-your-productivity-by-30-every-week

Sdílejte tento článek!