5 důvodů, proč je někdy lepší zůstat doma, než jít ven

Zůstaň doma

Každý z nás má čas od času prostě zůstat doma. Sami znáte ten pocit, když se vám absolutně nechce jít ven a mnohem raději byste si zalezli pod peřinu a přečetli si knihu nebo pustili film. Na druhou stranu taky určitě znáte naléhání vaších kamarádů, že je přece pátek večer a to nebudete doma. Oni moc dobře nechápou, že i bytí doma nám poskytuje určité výhody. Pokaždé se vám nechce jít ven a někdy zůstat doma je tou nejlepší volbou. Pojďme se podívat na několik důvodů, proč je někdy lepší zůstat doma. 

Budete sami sebou 

Nemusíte se starat o to, abyste na někoho zapůsobili nebo umělé se usmívali. Když jste doma, tak jste sami sebou na 100%. Můžete nosit, co chcete, jíst co chcete, chovat se jak chcete, prostě cokoli. Na druhou stranu, když jdeme ven, se chováme tak, jak to společnost považuje za vhodné.

Doma máte všechno zdarma

Přiznejme si to – tam venku už nic není zdarma. Můžete si vyjít na procházku, ale je dost pravděpodobné, že vy i vaší kamarádi skončíte na místě, kde budete potřebovat peníze. Na druhou stranu si doma můžete pustit nějaký dobrý film, udělat si skvělé jídlo a prostě jen tak u toho relaxovat.

Nebudete plýtvat časem 

„Co chceš dělat?“ „Já nevím, co ty?“ Kolikrát jste měli takovou konverzaci? Téměr vždycky, že? Nemá moc smysl jít jen tak ven, pokud nevíte, co přesně chcete dělat. To už má mnohem větší smysl zůstat doma, kde můžete dělat něco užitečného.

Budete mít více možností 

Kdykoli jdete ven se svou skupinkou kamarádů, tak vždy musíte udělat nějaký kompromis. Někdo chce jít tam, někdo zase jinde. Kolikrát děláte něco, co se vám vůbec nechce dělat? Když zůstanete doma, tak můžete dělat jen to, co vy sami chcete. Můžete maximálně využít svůj čas a dělat něco produktivního nebo něco, v čem najdete svou vášeň.

Vyhnete se bezvýznamným konverzacím 

Kolikrát jste byli venku s kamarády a uvízli jste ve smyčce bezvýznamných rozhovorů? Museli jste předstírat, že vás to baví, ale ve skutečnosti vás to nudí maximálním způsobem. A to je teprve začátek večera! Místo toho, abyste se takhle nudili, tak proč raději nebýt doma? Tímto způsobem taky mnohem lépe sami sebe poznáte. Co vás baví? Jaké jsou vaše cíle?

Zdroj: http://www.lifehack.org/420977/8-reasons-staying-at-home-is-always-better-than-going-out

Sdílejte tento článek!